Poutnictví – komentovaná prohlídka výstavy 3. srpna 2024

Městské muzeum Antonína Sovy v Pacově zve na komentovanou prohlídku výstavy Poutnictví. Obrazy Mgr. Tomáše Šmilauera, která se uskuteční v sobotu 3. srpna 2024 od 14 hodin ve výstavní síni Kaple sv. Václava. Výstava sestává z asi dvaceti obrazů namalovaných autorem v průběhu čtyřiceti let, mnohé z nich dosud nebyly nikdy veřejně prezentovány. Díla vznikala pod vlivem osobně vnímaného romantismu se symbolickým podtextem, tudíž inspirace není brána z konkrétních reálií, ale vycházela z vnitřních představ autora. V některých obrazech se zrcadlí nejistá vize o směřování lidské bytosti. Obrazy utváří myšlenkový celek s úryvky z literárních děl týkajících se putování a cest. K výstavě byl vydán stejnojmenný katalog. Námět pozoruhodných obrazů a Šmilauerova schopnost zaujmout posluchače vlastním výkladem jsou nejlepší pozvánkou na výstavu a komentovanou prohlídku. Těšíme se na setkání s vámi.