Při zahájení Dnů otevřených ateliérů navštivte městské muzeum

V rámci zahájení Dnů otevřených ateliérů 7. září 2024 na zámku v Pacově budou pro veřejnost zdarma přístupné stálé expozice městského muzea, včetně Galerie akad. malíře Jana Autengrubera. Rovněž připravujeme komentované prohlídky aktuálních výstav výtvarného umění. Ve výstavním sálu muzea je to výstava Kraj Antonína Sovy v obrazech Jana Řeřichy, uspořádaná k poctě básníkova života a díla. V Kapli sv. Václava se konají dvě výstavy. Obrazy Evy Wernerové Malkovské nabízejí vhled do neokázale poetického světa viděného sympatickou umělkyní: realisticky zachycené venkovské motivy, zátiší i městská zákoutí se na výstavách setkávají s kladnou odezvou. V presbytáři Kaple vystavuje Mgr. Tomáš Šmilauer obrazy s tematikou Poutnictví. Námět pozoruhodných obrazů a Šmilauerova schopnost zaujmout posluchače vlastním výkladem jsou nejlepší pozvánkou na výstavu.