Sobota 2. prosince v Městském muzeu Antonína Sovy aneb Vánoční trhy

Dne 2. prosince se na zámeckém nádvoří konají od 14 do 18 hod Vánoční trhy s bohatým doprovodným kulturním programem. Do akce se zapojilo i Městské muzeum Antonína Sovy v Pacově.

Výstavy

Městské muzeum Antonína Sovy v Pacově zve návštěvníky na prohlídku Předvánoční prodejní výstavy zrcadel pana Petra Pomazala (firma Umělecká výroba a prodej) v Kapli sv. Václava. Zrcadla jsou vložena do dřevěných rámů ručně vyřezaných lupénkovou pilkou. Výstava potrvá do 15. prosince.

Ve výstavním sále muzea je možné zhlédnout rozsáhlou retrospektivní výstavu Jiří Duffek 75, která představuje tvorbu (grafika, obrazy) známého pacovského výtvarníka. K výstavě byl muzeem vydán stejnojmenný katalog. Výstava bude přístupná do 29. prosince.

Vstup na obě výstavy 2. prosince zdarma.

Prodej knih

Městské muzeum nabízí návštěvníkům a zájemcům 2. prosince (i později) pořízení hezkého a zajímavého dárku v podobě knih a publikací z ediční činnosti muzea, v menší míře pak i z produkce jiných vydavatelů.

Lidé zapomenutého kraje. Významné osobnosti Pacovska (autoři prom hist. Eliška Stejskalová, Bc. Vlastimil Simota). Omezený počet výtisků známé knihy mimořádně v prodeji!

• Antonín Sova: Já nikdy nechci dohotoven být. Rozsáhlý básnický výbor, životopisná studie.
  • Antonín Sova: Z mého kraje. Básnická sbírka.
  • Antonín Sova: Realistické sloky. Básnická sbírka.
  • Antonín Sova: Drsná láska. Básnická sbírka.
  • Prof. Vojtěch Lahoda: Jan Autengruber v galerii města Pacova. Život a dílo pacovského rodáka akad. malíře Jana Autengrubera.‘
  • Doc. Martina Pachmanová: Hana Autengruberová-Jedličková. Život a dílo malířky a manželky akad. malíře Jana Autengrubera.
  • Zdeněk Martínek: Soukeníci v Pacově v letech 1650–1780. Dějiny místního významného řemeslnického cechu.
  • Prof. Miroslav Hladílek, Ing. Zdeněk Rerych, Stanislav Motl: Prosté hrdinství – Leskovice 1945.
  • Jan Tomášek: Verše a výkresy. Básnická sbírky pacovského rodáka.
  • Vlastimil Váňa: Papírový čaroděj. Básnická sbírka.
  • Prof. Miroslav Hladílek, Foukací harmonika. Básnická sbírka.
  • Barbara Stradiotová: Pacovské příběhy. Předmluva Bc. Vlastimil Simota. Novinka 2023.
  • Vlastimil Simota: Jiří Duffek 75. Katalog výstavy. Novinka 2023.
  • CYKLY. Katalog výstavy fotografií Zdeňka Kliky. Novinka 2023.

Vše za příznivé ceny!